logo bpo przystanek ksiazka6 listopada (poniedziałek) 2017 r., godz. 17.30dni seniora 2017
Biblioteka "Przystanek Książka"
Grójecka 42

20171106 pk wernisaz saida siczekZapraszamy na wystawę i wernisaż prac dwójki utalentowanych artystów.

SAIDA SICZEK, artysta plastyk, członek ZPAP, tuwińska malarka.
Maluje obrazy, stosując czystą, żywą gamę barwną, śmiałe, kontrastowe zestawienia kolorystyczne oraz prezentuje swobodny i dynamiczny rysunek. Tworzy wizerunki dzieci, portrety oraz pejzaże nastrojowe, dekoracyjne i symboliczne. W pracach widzimy sceny, które opowiadają i przedstawiają tuwińskie tradycje, a także oryginalną, unikatową kulturę. Dzięki temu powstają obrazy z motywami charakterystycznymi dla sztuki
z Centrum Azji. Obrazy artystki były prezentowane w wielu galeriach sztuki m.in. w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie, w Związku Literatów Polskich, w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury w Warszawie, w XI Czytelni Naukowej w Warszawie... Prace malarki znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce jak i za granicą.

ALEKSANDR KHORTEEZIN, lat 14, chętnie czerpie swoje inspiracje do prac z bogatej tuwińskiej kultury i przyrody, a szczególnie z błękitnej tajgi, którą widzi, obserwuje i zawsze podziwia. Lubi słuchać muzyki, ćwiczyć swój umysł przez różne kombinacje ułożenia Kostki Rubika, grać w szachy, a także uwielbia podróże daleki i te bliskie. Aleksandr wykonuje prace ołówkami, kredkami, pastelami i akrylem. To twórczy debiut w Polsce młodego artysty z Centrum Azji.

Wystawę można oglądać w terminie 23 października - 4 grudnia 2017