logo bpo przystanek ksiazka23 października - 4 grudnia
Biblioteka "Przystanek Książka"
Grójecka 42

20171106 pk wernisaz saida siczekZapraszamy na wystawę prac dwójki utalentowanych artystów.

SAIDA SICZEK, artysta plastyk, członek ZPAP, tuwińska malarka.
Maluje obrazy, stosując czystą, żywą gamę barwną, śmiałe, kontrastowe zestawienia kolorystyczne oraz prezentuje swobodny i dynamiczny rysunek. Tworzy wizerunki dzieci, portrety oraz pejzaże nastrojowe, dekoracyjne i symboliczne. W pracach widzimy sceny, które opowiadają i przedstawiają tuwińskie tradycje, a także oryginalną, unikatową kulturę. Dzięki temu powstają obrazy z motywami charakterystycznymi dla sztuki
z Centrum Azji. Obrazy artystki były prezentowane w wielu galeriach sztuki m.in. w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie, w Związku Literatów Polskich, w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury w Warszawie, w XI Czytelni Naukowej w Warszawie... Prace malarki znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce jak i za granicą.

ALEKSANDR KHORTEEZIN, lat 14, chętnie czerpie swoje inspiracje do prac z bogatej tuwińskiej kultury i przyrody, a szczególnie z błękitnej tajgi, którą widzi, obserwuje i zawsze podziwia. Lubi słuchać muzyki, ćwiczyć swój umysł przez różne kombinacje ułożenia Kostki Rubika, grać w szachy, a także uwielbia podróże daleki i te bliskie. Aleksandr wykonuje prace ołówkami, kredkami, pastelami i akrylem. To twórczy debiut w Polsce młodego artysty z Centrum Azji.