logo bpo pod skrzydlami26 kwietnia (czwartek) 2018 r., godz. 17.30
Biblioteka "Pod Skrzydłami"
Grójecka 109

 

 Warzywa i owoce rozłożone koło siebie: marchew z nacią i bez, maliny, sałata, pomidory, orzechy. Zapraszamy na cykl spotkań "PANOM WSTĘP WZBRONIONY". Będą one poświęcone zagadnieniom związanym ze zdrowiem.

Pierwszym tematem będzie: Odżywianie w chorobach (niedoczynność tarczycy, dna moczanowa, cukrzyca typu II).

Spotkanie poprowadzi dietetyk kliniczna Justyna Nierwińska.

Dla każdej uczestniczki przewidziana jest niespodzianka!

Wstęp wolny. Chętnych na wysłuchanie wykładu panów, również zapraszamy.

Prelegentka o sobie:

DIETETYK
Obecnie kończę magisterium na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Pierwszy stopień zdobywałam na łódzkiej uczelni, gdzie wybrałam specjalizację dietetyki sportowej. Prócz diet sportowych, interesuje mnie żywienie kliniczne. W tej kwestii bazuję na wynikach badań krwi, które dają informację o rzeczywistym stanie organizmu. Staram się poprzez korygowanie błędów żywieniowych, by w leczeniu niektórych schorzeń moich pacjentów, można było wyeliminować leki, bądź zmniejszyć ich dawki. Rzecz jasna diety redukcyjne nie są mi obce, ponieważ uważam, iż aby pogłębiać wiedzę w jakiejś specjalizacji, należy mieć żelazne podstawy.
Specjalizuję się w dietach:
- sportowych
- chorobowych
- redukcyjnych
- podstawowych.

TRENER
Od najmłodszych lat zaszczepiano we mnie miłość do aktywności fizycznej. Długie przejażdżki rowerowe, pływanie czy długie wędrówki po wąwozach były codziennością. Już w wieku 6 lat rozpoczęła się moja przygoda z tańcem, którą kontynuowałam przez 14 lat. Najpierw był to taniec towarzyski, którego miejsce zajął hip hop oraz jazz. Będąc uczennicą klasy czwartej zaczęłam karierę piłkarki ręcznej, którą po 8 latach musiałam niestety zakończyć z powodu kontuzji. Mając niespełna 14 lat zasilałam szeregi drugoligowej drużyny z Giżycka MTS Giżycko. Studia nie uśpiły sportowego ducha. Przeprowadzając się do Warszawy zaczęłam trenować jazz oraz akrobatykę napowietrzną – aerial tissue i trapez. W 2014 roku zostałam trenerem personalnym. W tym roku zaczęłam również biegać. Obecnie mierzę się z dystansami maratońskimi. Jestem trenerem przygotowania fizycznego warszawskiej drużyny lacrosse – GROM Warszawa. Specjalizuję się: -trening biegowy -trening interwałowy Zarówno jako trener i dietetyk, stawiam na holistyczne podejście. Ufam, że współpraca powinna opierać się na szczerości i zaufaniu płynącym z obu stron. Jestem wymagająca i stawiam wysoko poprzeczkę nie tylko dla podopiecznych czy pacjentów. Sama chcę być takim dietetykiem i trenerem dla innych, jakich sama chciałabym mieć.
Specjalizuje się w:
- treningu biegowym
- przygotowaniu fizycznym zawodników sportów drużynowych.