logo bpo przystanek ksiazka27.01-2020 - 28.03.2020
Biblioteka "Przystanek Książka"
Grójecka 42

Malarstwo prezentujące widoki na panoramę miasta. Zpraszamy do obejrzenia prac malarki, Małgorzaty Burcickiej-Kozieł. "Światła miasta" ukazują wielobarwną metropolię i architekturę miasta.
Wystawę można zwiedzić w dni powszednie w godzinach otwarcia Biblioteki, a w soboty od 10.00 do 15.00.


Małgorzata Burcicka-Kozieł sztuką interesowała się od zawsze. Fascynowały i fascynują ją nadal prace impresjonistów. Swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła kilka lat temu od kopiowania dzieł polskich mistrzów: Józefa Pankiewicza, Juliana Fałata, Olgi Boznańskiej i Tamary Łempickiej.
Samo o sobie mówi:
"Malarstwo jest dla mnie wyzwaniem i przyjemnością. Maluję w technice oleju, akrylu i akwareli. Tematyka moich prac jest szeroka w zależności od źródła inspiracji. Inspiruje mnie natura, która nadaje rytm życiu ludzi i zwierząt oraz architektura. Fascynuje mnie gra świateł oraz bogactwo faktur i kolorów w otaczającej rzeczywistości. Malowane przeze mnie obrazy niosą ze sobą duży ładunek emocji budowany za pomocą szerokiej palety barw. Jestem członkiem Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików oraz Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków".
www.malgorzataburcicka.eu