Kostka do gry oraz trzy pionki (gęski: od lewej czerwona, niebieska, żółta) na planszy. Środy i piątki to dni kiedy na fanpage'u Biblioteki "Przystanek Książka" oraz na naszej stronie będziemy prezentować propozycję gier planszowych z instrukcjami, które przygotowuje Kamil. Zachęcamy do zaglądania!
 

Droga w ciemnym lesie. Koszmarium
Dziś zaprezentujemy wam grę w klimacie horroru "Koszmarium", które polega na przywołaniu potworów. Kto zrobi to pierwszy wygrywa. Tutaj link.

Niedżwiedź polarny na tle śniegu. Tata miś. Hop z kry na krę!
Przedstawiamy sympatyczną grę dla dzieci. Zadaniem jest bezpieczne przemieszczenie swojego misia do mety, przy eskorcie Taty misia. W grze występują elementy losowości, ryzyka oraz niespotykane rozwiązanie dotyczące przedłużania planszy gry. Zobaczcie.Marionetka Robin Hooda. Mężczyzna w zielonym stroju, w kapeluszu, z szablą w prawej ręce. Robin Hood i Szeryf
Postać Robina Hooda zna chyba każdy. A czy znacie grę planszową z nim w roli głównej? "Robin Hood i Szeryf" to 2 osobowa gra polegająca na rabowaniu złota oraz walce. Zwróćcie uwagę na wielowątkową mechanikę gry, która może na pierwszy rzut oka przerażać, ale filmik wyjaśnia z pozoru zawiłe zasady.
Wnętrze jaskini. Tajemnicze podziemia
Zobaczcie szybką i mega prostą grę "Tajemnicze Podziemia", w której gracze samodzielnie tworzą ścieżkę labiryntu, aby znaleźć jak najwięcej skarbów. Przy tworzeniu ścieżki uważaj na potwory, które niszczą twoje skarby. Gra stoi na półce w naszej bibliotece i czeka na was, aż przetestujecie ją gdy w końcu się otworzymy. Tutaj instrukcja.


Panda leżąca. Cardline: Zwierzęta
Kolejna propozycja to gra ze zwierzątkami. Aby wygrać trzeba się pozbyć swoich kart jako pierwszy. Zasady są proste: wystarczy odkładać karty wg danej wartości od najmniejszej do największej. Sprawdźcie filmik!Ręka trzymająca instrukcję do gry. Statek, Kapitan, Załoga
Chciałem zaprezentować Wam świetną grę rodzinną o rabowaniu złota przez piratów. Jest prosta i losowa, więc nie musicie pocić się od kombinowania tylko posiadać trochę szczęścia w rzutach kośćmi. Żeby zrabować złoto musicie zebrać na kościach Statek, następnie Kapitana a na końcu Załogę. Gdy uda Wam się wylosować sekwencję Statek, Kapitan, Załoga wygrywa ten, kto na pozostałych kościach uzbiera największą wartość sumy. Każdy z Was może zagrać w tę grę, jeżeli macie w domu 5 kości i 40 znaczników, które będą odpowiadały za złoto. Zobaczcie w linku poniżej jak zagrać w tę grę w domu. Życzę udanej zabawy!
Statek na wzburzonym morzu. Z lewej beczka, pośrodku kotwica. "Bitwa morska", czyli po prostu "Statki"
Kolejną grą, którą prezentujemy jest "Bitwę morska" albo bardziej popularnie w "Statki". Domyślamy się, że część was zna zasady, ale jeśli są tacy, którzy nie słyszeli o tej.prostej grze niech zobaczą filmik! Do tej dwuosobowej gry wystarczą 2 kartki i coś do pisania. Więcej tutaj.


Plansza do gry z elementami. Wszystkim miłośnikom planszówek chcę zaprezentować, jeśli jeszcze tego nie znają, kanał na youtubie GameTrollTV Gry Planszowe, na którym twórcy kanału m.in.:
* prezentują nowości na rynku planszówkowym,
* recenzują wybrane tytuły,
* pokazują jak przebiega rozgrywka gry,
* relacjonują eventy planszówkowe,
* komentują newsy, prowadzą rankingi i wiele, wiele innych.
Jeżeli chcecie zagłębić się w świat gier planszowych, a wydaje wam się to zbyt skomplikowane, to zobaczcie film od Game Trolla, który może wam w tym pomóc.KOlorowe pionki do gry. Zachęcamy także do zajrzenia na blog specjalni.pl, który zaprezentował na swojej stronie edukacyjne gry planszowe, których autorzy zachęcają do samodzielnego wydruku. Znajdziemy tam też inspirację do stworzenia własnej gry np. warcaby czy domino. Największą zaletą zaprezentowanych na blogu gier jest trzymanie się zasady "przyjemne z pożytecznym", ponieważ wraz z dobrą zabawą nasi najmłodsi mogą ćwiczyć matematykę lub gramatykę. Utrwalą dni tygodni, cyfry rzymskie i... zobaczcie sami! Tutaj link do gier, które można wydrukować.