Napis: podcast o książkach. Po prawej ksiązka z słuchawkami, kubek z kawą.

#ZostańWDomu i posłuchaj! Tym razem Marta z Biblioteki „Przy Narutowicza” zachęca do wysłuchania podcastów o książkach, które zachęcą do pogłębiania wiedzy o literaturze i pomogą w wybraniu kolejnych pozycji do przeczytania.

1. Poczytalni – radiowa audycja w Tok FM udostępniona w formie podcastu. Można jej słuchać na stronie internetowej radia jak i w aplikacji po uprzednim wykupieniu abonamentu. Audycja pojawia się raz w tygodniu. Można w niej znaleźć rozmowy o książkach prowadzone przez czytelników.

2. Podcast Instytutu Reportażu – zapis audio spotkań odbywających się w Instytucie Reportażu. Dostępny w serwisie Soundcloud.

3. Literacka Kavka – autorka oprócz bloga o tym samym tytule prowadzi również podcast. Znajdziemy tu między innymi: wybór książek, komiksów jak i książek dla dzieci. Odcinki dostępne w serwisie Spotify.

4. Piątka z literatury – audycja Szymona Kloski i Tomasza Pindela. Regularnie prowadzona w radiu RMF FM. Krótko i zwięźle omawiają nowości wydawnicze stojąc zawsze po stronie literatury.

5. Czytu Czytu – jeden z najbardziej popularnych podcastów o książkach. Kilkuosobowe grono autorek audycji prowadzi rozmowę o przeczytanych książkach i komiksach. Poruszają również tematy okołoksiążkowe.

6. Czytaj i rośnij – podcast którego głównym celem jest zachęcanie do rozwoju osobistego poprzez czytanie lub słuchanie książek. Wskazuje również ich wykorzystywanie w codziennym życiu. Książki omawiane w podcaście dotyczą kategorii takich jak: sukces, psychologia, biznes i finanse, relacje międzyludzkie, zdrowie, fitness i duchowość.

7. Bibliotekarium – autorzy audycji to autorzy książek science-fiction Wiktor Żwikiewicz i Marek Żelkowski. Audycja jest emitowana na żywo co dwa tygodnie.