logo bpo wge19 września - 30 listopada
Warszawska Galeria Ekslibrisu
Grójecka 109

 

 Dwa jajka na kołkach. Zapraszamy na wystawę grafiki i rysunków Elżbiety Radzikowskiej pt. „Zapiski intymne”.

Elżbieta Radzikowska ukończyła studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom z grafiki warsztatowej zdobyła w 1982 roku u prof. Edmunda Piotrowicza. Zajmuje się również rysunkiem i sztuką użytkową: projektuje stroje, sprzęty i przedmioty dekoracyjne. Mieszka i pracuje w Poznaniu. Artystka należy do czołówki najwybitniejszych polskich twórców. Dzieła sztuki graficznej (w tym ekslibrisy), które tworzy, oceniane są przez znawców i krytyków bardzo wysoko (świadczą o tym liczne nagrody i wyróżnienia), a przez publiczność odbierane z wielkim entuzjazmem i zainteresowaniem.

Elżbieta Radzikowska jest wielką osobowością w świecie sztuki. Niezwykła wrażliwość artystki w wyrażaniu ludzkich uczuć: miłości i tęsknoty powiązanych z cielesną stroną człowieczej natury nadają jej pracom klimat, w którym każdy czuje się dobrze: i kobieta, i mężczyzna.
Jest to już druga indywidualna wystawa w Warszawskiej Galerii Ekslibrisu. Pierwsza odbyła się w czerwcu 2006 roku.Wystawa czynna do 30 listopada 2018 roku.