logo bpo przy zawiszy15 października (wtorek) 2019 r., godz. 18.00
Biblioteka "Przy Zawiszy"
Aleje Jerozolimskie 121/123

Kobieta stojaca na scenie. Spotkanie "Nogi, nogi roztańczone" poświęcone będzie historii przedwojennych warszawskich kabaretów. Podczas prelekcji słuchacze dowiedzą się o początkach podkasanej Muzy w stolicy, dlaczego scenki powstawały i upadały i jak to jest mieć taki kłopot przez 12 sezonów. Będzie także o najsłynniejszym kabarecie międzywojnia i jego następcach, układzie programu i czym różnił się kabaret od rewii.
  
logo dkk   logo instytut ksiazki

Nie zabraknie gwiazd i romansów oraz słów kilku o najsłynniejszym warszawskim konferansjerze oraz wyjaśnienia po co w ogóle takowy był potrzebny. Otrzemy się także o historie z półświatka. A to wszystko okraszone cytatami z epoki.
Wykład poprowadzi Karolina Głowacka — licencjonowana przewodniczka oraz pasjonatka miasta, która prowadzi spacery tematyczne oraz prelekcje opowiadające o dawnej Warszawie. Publikuje także artykuły związane tematycznie z przedwojenną stolicą w miesięczniku "Skarpa Warszawska". W swoich artykułach opisuje stolicę, jakiej już nie ma, ale której ducha wciąż jeszcze da się odnaleźć wśród miejskiej zabudowy. Ponadto jest autorką książki pt. "Echa dawnej Warszawy. Praga".