logo bpo wge18 września - 12 października
Warszawska Galeria Ekslibrisu
Grójecka 109

 

 20190918 wge grafikaBiałoruski ekslibris znany jest na całym świecie, a parający się nim artyści z tego kraju cieszą się uznaniem miłośników i koneserów księgoznaków. W ciągu ostatnich 10-20 lat mogliśmy zaobserwować wzmożoną aktywność pań, które osiągnęły na tym polu spore sukcesy, budząc podziw wśród kolekcjonerów małych form graficznych. Trzeba przyznać, że choć kobiety sięgają w swej twórczości po te same motywy co mężczyźni, ich prace cechuje większa wrażliwość, większa uczuciowość, bardziej osobisty i emocjonalny stosunek do przedstawionego tematu.


Białoruskie artystki uczestniczą w międzynarodowych konkursach plastycznych i kongresach, zajmują się organizacją wystaw z równym powodzeniem co ich koledzy, nierzadko przewyższając ich energią, kreatywnością i entuzjazmem. Dowodem na to są nagrody zdobyte podczas konkursów na całym świecie, a także zainteresowanie kolekcjonerów z Europy, Ameryki i Azji.
Olga Krupenkowa, Tatsiana Siplewicz i Anna Tichonowa niejednokrotnie wspólnie tworzyły rozmaite formy graficzne. Właśnie w takim składzie zrealizowały dwie wystawy w Mińsku i Warszawie.

Wystawa ekslibrisów czynna do 12 października.

Wstęp wolny.