logo bpo wge16 października - 22 listopada
Warszawska Galeria Ekslibrisu
Grójecka 109

 

 


20191016 wge inwitacjeWystawa „Inwitacje. Zaproszenia z kolekcji Muzeum Drukarstwa” przedstawia różne rodzaje i typy zaproszeń od lat 50–tych dotyczących wydarzeń politycznych i kulturalnych do czasów współczesnych. Pokazuje jak zmieniała się grafika na przestrzeni lat.


Tematyka zaproszeń obejmuje druki zaangażowane politycznie i propagandowo za czasów PRL, druki o tematyce związanej z drukarstwem i książką, bibliofilskie, rozwiązania graficzne i typograficzne a także autorskie, wyjątkowe, ciekawe graficznie, satyryczne a także, druki związane z historią Warszawy, o tematyce powstańczej i politycznej. Foldery i zaproszenia teatralne, zaproszenia na wystawy grafiki, malarstwa, zaproszenia na wystawy znanych autorów.
Wydzielona część zaproszeń jest umieszczona nie tylko na planszach za szybą ale w szklanych, otwartych kubikach. Ten sposób eksponowania daje możliwość publiczności bezpośredniego kontaktu z zaproszeniami. Umożliwia zapoznanie się z treścią, układem graficznym i typograficznym – szczególnie ważne gdy zaproszenia są dwustronne lub typu karnet, składanka.

Wystawa czynna do 22 listopada.
Wstęp wolny.