Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


logo czytelnia naukowa
Czytelnia Naukowa
ul. Grójecka 77


czyt academicaZapraszamy do korzystania z cyfrowej wypożyczalni książek i czasopism naukowych Academica.

Academica
to cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych, umożliwiająca dostęp do wersji elektronicznych zbiorów Biblioteki Narodowej. Można w niej znaleźć pełne teksty monografii, podręczników, skryptów, artykułów oraz całych numerów czasopism.

Publikacje nie chronione prawem autorskim lub licencjonowane są dostępne dla każdego użytkownika Internetu bez ograniczeń. Publikacje chronione prawem autorskim są dostępne na dedykowanych terminalach w bibliotekach należących do systemu Academica.

Jeden z takich terminali został udostępniony w Czytelni Naukowej (ul. Grójecka 77).

System umożliwia wyszukiwanie pełnotekstowe, oferuje możliwość rezerwacji wybranych tytułów oraz bieżącą informację o bibliotekach, które przystąpiły do systemu.
Korzystanie z cyfrowej wypożyczalni jest bezpłatne, zarówno dla bibliotek, jak i ich użytkowników.

 
Zasady korzystania z systemu Academica w Bibliotece Publicznej m.st. Warszawy w Dzielnicy Ochota

1. Przeglądanie zasobów systemu oraz dostęp do publikacji nie podlegających ochronie prawnoautorskiej są możliwe z dowolnego komputera i bez konieczności rejestracji.
2. Publikacje chronione prawem autorskim są dostępne na wyznaczonym terminalu znajdującym się w Czytelni Naukowej, po uprzedniej rejestracji do systemu Academica.
3. Bezpłatne konto nowego użytkownika tworzą pracownicy Czytelni Naukowej na podstawie ważnej karty bibliotecznej.
4. Zarejestrowany użytkownik może samodzielnie zarezerwować wybraną publikację (wybrać datę i godziny korzystania z konkretnego tytułu na terminalu), korzystając z własnego komputera.

W przypadku pytań dotyczących funkcjonowania wypożyczalni Academica oraz w celu założenia konta nowego użytkownika zapraszamy do Czytelni Naukowej (ul. Grójecka 77, tel. 22 822 44 17).

Regulamin użytkownika Academica
Podręcznik uzytkownika Academica
Najczęściej zadawane pytania

Więcej o systemie Academica

Academica: wypożyczenia międzybiblioteczne w świecie cyfrowym
Academica - dostęp do najnowszych publikacji naukowych w cyfrowej wypożyczalni (jak korzystać z jej zasobów)