Zdjęcie Joanny Mackuch-Folwarskiej w pracowni. Zapraszamy na wystawę linorytów Joanny Makuch-Folwarskiej w Warszawskiej Galerii Ekslibrisu. Wystawa do obejrzenia będzie do 31 sierpnia. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Joanna Makuch-Folwarska urodziła się i mieszka w Warszawie, lecz pokochała góry. Swoje zainteresowania i umiejętności wyraziła w wielu wystawach prac artystycznych. Przygodę z pasją drukarską rozpoczęła w Studium Poligraficznym, a następnie kontynuowała w Instytucie Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie uzyskała dyplom z grafiki pod kierunkiem prof. Danuty Kołwzan-Nowickiej.
Joanna Makuch-Folwarska od roku 1998 była pracownikiem Muzeum Drukarstwa Warszawskiego, w którym zajmowała się zbiorami technik drukarskich i technik druku artystycznego. Swój dorobek artystyczny prezentowała najpierw na wystawach zbiorowych studentów Instytutu, a później indywidualnych. Wystawa „Tatrzańskie inspiracje” wyraża miłość Joanny Makuch-Folwarskiej do Tatr i zauroczenie pięknymi pejzażami tych gór, które zostały utrwalone w grafikach wykonanych techniką linorytu.