Nowy regulamin. Szanowni Czytelnicy,
od 10 czerwca (piątek) będzie obowiązywał nowy Regulamin Korzystania z Biblioteki. Zachęcamy do zapoznania się ze zmianami.

Nowy Regulamin


A oto kilka wybranych zmian, których dokonaliśmy:

1. Dla ułatwienia, szczegółowe zasady wypożyczania poszczególnych rodzajów zbiorów i zasady poszczególnych usług zostały opisane w załącznikach.
2. Dodaliśmy załącznik „Oświadczenie o śmierci czytelnika”.
3. Osoba upoważniona nie musi być czytelnikiem biblioteki. Pobieramy tylko imię i nazwisko osoby upoważnionej.
4. Dodaliśmy średnią wartość audiobooków, filmów, płyt muzycznych w wysokości, gier planszowych w wysokości, czytnika e-booków w wysokości, odtwarzacza audio w wysokości.
5. Filmy można wypożyczać na 7 dni.
6. Ustaliliśmy nowe limity wypożyczeń. Czytelnik ma prawo wypożyczyć łącznie do 30 materiałów bibliotecznych we wszystkich placówkach. W jednej placówce nie więcej niż: 5 książek, 5 audiobooków (książek mówionych), 5 filmów, 5 płyt z muzyką, 3 czasopisma, 2 gry planszowe, 1 odtwarzacz audio (z wgranymi 5 tytułami), 1 czytnik e-booków (z wgranymi 5 tytułami).
7. Obowiązuje jedna wysokość opłaty za wszystkie zbiory: 50 groszy za dzień.
8. Wprowadziliśmy odsetki ustawowe od niezapłaconych należności za przetrzymanie materiałów bibliotecznych. Jeżeli Czytelnikowi naliczyła się opłata to w momencie oddania materiału bibliotecznego ma dwie możliwości
- zapłacić należność od razu
- lub uregulować należność później.
Jeżeli Czytelnik zdecyduje się dokonać opłaty później, ma na to 7 dni. Po tym czasie zaczynają naliczać się odsetki ustawowe, a konto Czytelnika zostaje zablokowane niezależnie od wysokości naliczonej opłaty.