""Osiedlowy Klub Pora na Seniora zachęca mieszkańców Rakowca do zapisów do Akademii Seniora 60+.
"Czy to wielka sztuka mieć pamięć, taką jak u wnuka?" Czym jest pamięć i jakie są jej rodzaje? Gdzie ona jest ulokowana? Co dzieje się z naszą pamięcią w starszym wieku, dlaczego starzeje się nasz mózg? Kiedy nasze kłopoty z pamięcią są niegroźne, a kiedy powinniśmy zacząć szukać pomocy? Co sprzyja pamięci? Po co nam treningi pamięci? Na te i wiele innych pytań odpowie na naszych warsztatach Akademia Seniora 60+ psycholog Monika Ziemek.
Serdecznie zapraszamy na treningi pamięci z elementami zabaw psychologicznych w każdy czwartek o godzinie 14.00 w Klubie Pora na Seniora w Bibliotece "Przy Baleya" (ul. Baleya 9)
Zapisy przyjmujemy pod numerem telefonu: 500 666 006 lub w Bibliotece "Przy Baleya".

Warsztaty prowadzi psycholog Monika Ziemek, na co dzień pracująca z Seniorami w Domu Dziennego Pobytu "Z Ochotą". Zajęcia będą miały charakter grupowy i warsztatowy. Stosując treningi pamięci, czyli liczne ćwiczenia oparte na grach, zagadkach, logicznych, skojarzeniowych wzmacniamy i poprawiamy naszą pamięć. Ćwiczenia funkcji poznawczych mają na celu poprawę koncentracji oraz zdolności logicznego myślenia. Oprócz korzyści poznawczych, warsztaty psychologiczne są świetną okazją do spędzenia kreatywnie czasu wolnego, poznawania nowych znajomych jak również jeszcze większego poznania siebie samego.
Monika Ziemek – pracownik socjalny, psycholog, ukończyła studia podyplomowe z neuropsychologii, obecnie studentka logopedii. Na co dzień pracuje w Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Ochota a dokładniej w Domu Dziennego Pobytu "Z Ochotą". Prowadzi zajęcia w Miejscu Aktywności Lokalnej "Surma" – Rozwój Osobisty 60+. Pomysłodawca i realizator Programu Wsparcia "Dmuchawiec" dla opiekunów osób żyjących z demencją. Uwielbia pracować z seniorami, interesuje się neuropsychologią i badaniami nad pamięcią w starszym wieku. Prywatnie miłośniczka spacerów górskich i jazdy na rowerze.
Do zobaczenia w czwartki!