logo kulturalna warszawaTelewizja Warszawa

21 lutego 2012 roku w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki (Wypożyczalnia "Przy Zawiszy") odbyło się spotkanie autorskie ze Sławomirem Koprem: "Życie prywatne elit artystycznych Drugiej Rzeczypospolitej". Koper zycie elit Sławomir Koper w swoich książkach, przedstawia historię głównie poprzez fakty mało znane, zapomniane lub pomijane w monongrafiach. Prezentuje ważne osobowości, w kontekście życia prywatnego oraz obyczajowości charakterystycznej dla danej epoki.

W "Życiu prywatnym elit artystycznych..." Autor bierze na warsztat najznamienitsze postaci szeroko pojętej kultury przedwojnia. Opisuje z grubsza całe życie każdego z bohaterów, oczywiście z tej nieartystycznej perspektywy.

Książka nie ma przypisów, indeksów, wydane jest na lekkim, pożółkłym papierze z brunatnym kolorem czcionki. Całość prezentuje się stylowo, nieco w estetyce retro. Wszystkie te zabiegi mogą sugerować, że celem Autora było dotarcie do każdego, a nie tylko oczytanego w opasłych specjalistycznych tomach Czytelnika.

Relację ze spotkania możemy obejrzeć w internetowym wydaniu Telewizji Warszawa, w programie COOLturalna Warszawa: www.telewizjawarszawa.pl