logo mmwarszawaMonika Wypart
Portala Moje Miasto MMWarszawa.pl z dnia 14.03.2009
www.mmwarszawa.pl

Na Ochocie powstaje mediateka przypominająca XIX-wieczną stację kolejową. Stoliki będą jeździć po torach, na ścianach zawisną kolejowe zegary, a na podłodze znajdzie się fragment starego bruku.

Przystanek Książka, który powstaje przy ul. Grójeckiej 42, ma być połączeniem nowoczesnej biblioteki z miejscem spotkań i odpoczynku. Zostanie wyposażony w wysokiej klasy sprzęt komputerowy z bezprzewodowym internetem i stanowiska do odsłuchu muzyki. Wygodne ławki i stoliki mają zachęcić do przeglądania czasopism przy filiżance kawy.

Fot. Monika Wypart
- W mediatece udostępnionych zostanie ponad 30 000 woluminów, a także 1 800 pozycji filmowych i muzycznych w ramach zbiorów specjalnych – mówi Sławomir Nosowicz z Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Dzielnicy Ochota. – Cały księgozbiór został zakupiony z myślą o powstaniu mediateki – dodaje.
Z myślą o młodych rodzicach i ich pociechach przygotowany zostanie pokój zabaw, przewijak dla niemowląt oraz literatura fachowa dotycząca wychowania dzieci. Wszystkie pomieszczenia i wyposażenie będzie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W Przystanku Książka pomoc znajdą też osoby nieco zagubione w obecnej rzeczywistości. Będzie tu działał punkt informacyjny Eurokobiety, umożliwiający kontakt z organizacjami pozarządowymi. Na kursach „Senior on-line” spotykać się będzie starsze pokolenie... nie tylko mieszkańców Ochoty.