""

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Grzegorzem Łubczykiem, autorem książki „Od Rubika do Rubika: w cztery oczy z Ojcem i Synem”

 🔸 21 maja 2024 (wtorek), godzina 17.00
 🔹 Wypożyczalnia i Czytelnia Książek Naukowych Nr XI, Grójecka 77

W 2024 roku mija równo 50 lat od wymyślenia Magicznej kostki – zabawki logicznej znanej pod nazwą Kostka Rubika. Jednocześnie autor wynalazku, Ernő Rubik, w lipcu będzie świętował swoje 80 urodziny. To dobra okazja, aby bliżej przyjrzeć się jego postaci.

Grzegorz Łubczyk twórcę niezwyklej kostki poznał osobiście. W książce „Od Rubika do Rubika: w cztery oczy z Ojcem i Synem” opowiada o nim samym, jak również o jego ojcu (także Ernő), najbardziej znanym węgierskim konstruktorze samolotów.

""Warszawska Galeria Ekslibrisu i KAJMAN Anna Mieczyńska-Jerominek uprzejmie zapraszają na wystawę ze zbiorów Anny Mieczyńskiej-Jerominek NA OPAK Mała typografia Krzysztofa Jerominka (1953–2019) w Warszawskiej Galerii Ekslibrisu przy ul. Grójeckiej 109. Wystawa czynna będzie do 7 września 2024 r.

Na wystawie pokazane zosatły: druki ulotne – ekslibrisy, zaproszenia, wizytówki, papiery firmowe, afisze, plakaty, programy teatralne, katalogi wystaw; projekty znaków firmowych.

Zabierz książkę. Drodzy Czytelnicy! Publikujemy kolejną listę książek, które przez miesiąc czekać będą na zabranie (bez opłat) przez osoby zainteresowane. Ksiązki do odbioru będą w:
- Bbibliotece "Przy Baleya" (Baleya 9) do 13 czerwca 2024 r.

Lista nr 1 - Biblioteka "Przy Baleya"
Lista nr 2 - Biblioteka "Przy Baleya"
Lista nr 3 - Biblioteka "Przy Baleya"
Zbiory specjalne - Biblioteka "Przy Baleya"


Kolorem czerwonym oznaczone zostały pozycje niedostępne.
W przypadku chęci sprawdzenia dostępności danej pozycji prosimy o kontakt z placówką:
- Biblioteka "Przy Baleya": telefon  22 823 51 37, e-mail  
""

Pętla indukcyjna pozwala osobom niedosłyszącym noszącym aparaty słuchowe na odbiór czystego dźwięku, pozbawionego zakłóceń z otoczenia. Większość aparatów wyposażonych jest w cewkę indukcyjną. Jeżeli cewka nie jest aktywna, należy poprosić protetyka słuchu o jej uruchomienie. Nie wszystkie aparaty mają wbudowaną cewkę.
Posiadając aktywną cewkę, aby korzystać z pętli, wystarczy w swoim aparacie słuchowym przełączyć tryb M (mikrofon) na tryb T (telefoniczny), czyli na tryb indykcyjny.
Pętla znajduje się przy stanowiskach obsługi w bibliotekach:
- "Przystanek Książka", Grójecka 42
- "Baśniowa", Grójecka 68
- "Pod Skrzydłami", Grójecka 109
- "Piatka", Grójecka 109
- "Przy Baleya", Baleya 9.
Stanowiska
wyposażone w pętle oznaczone są biało-niebieskim piktogramem z uchem i literą T.

Płatności on line już dostępne. Czytelnicy mogą już regulować należności względem Biblioteki za pomocą płatności on-line za pośrednictwem PayU. Wystarczy zalogować się w Wirtualnym Koncie Czytelnika i w zakładce "Twój profil" kliknąć "PayU zapłać online", a następnie postępować według wskazówek.