Emilian Kamiński. Jak skutecznie reżyserować swoje marzenia? Dlaczego warto wierzyć nawet kiedy nie wierzy nikt inny? O pełnej pasji i inspiracji drodze życia Emiliana Kamińskiego opowiadają: Justyna Sieńczyłło, żona i współtwórczyni Teatru Kamienica oraz Patrycja Pawlik, autorka książki „Emilian Kamiński. Reżyser marzeń”.

20 czerwca (czwartek), godzina 17:30
Biblioteka "Pod Skrzydłami", Grójecka 109

""

Zapraszamy na warsztaty, podczas których będziemy ozdabiać farbami i markerami torby.
Spotykamy się 20 czerwca (czwartek) o godzinie 17:00 w Bibliotece "Przy Baleya", Baleya 9.
Zapisy:
22 823 51 37


Biblioteka znajduje się na piętrze. Wejście po schodach
""
Zapraszamy do obejrzenia wystawy akwareli Pauliny Jaguś oraz na spotkanie z artystką wieńczące ekspozycję. Wystawę można oglądać od 20 maja do 21 czerwca w Bibliotece "Przystanek Książka", ul. Grójecka 42, w godzinach otwarcia placówki. Finisaż odbędzie się 19 czerwca (środa) o godzinie 17:30.
Godziny otwarcia placówki

""Warszawska Galeria Ekslibrisu i KAJMAN Anna Mieczyńska-Jerominek uprzejmie zapraszają na wystawę ze zbiorów Anny Mieczyńskiej-Jerominek NA OPAK Mała typografia Krzysztofa Jerominka (1953–2019) w Warszawskiej Galerii Ekslibrisu przy ul. Grójeckiej 109. Wystawa czynna będzie do 7 września 2024 r.

Na wystawie pokazane zosatły: druki ulotne – ekslibrisy, zaproszenia, wizytówki, papiery firmowe, afisze, plakaty, programy teatralne, katalogi wystaw; projekty znaków firmowych.

""

Pętla indukcyjna pozwala osobom niedosłyszącym noszącym aparaty słuchowe na odbiór czystego dźwięku, pozbawionego zakłóceń z otoczenia. Większość aparatów wyposażonych jest w cewkę indukcyjną. Jeżeli cewka nie jest aktywna, należy poprosić protetyka słuchu o jej uruchomienie. Nie wszystkie aparaty mają wbudowaną cewkę.
Posiadając aktywną cewkę, aby korzystać z pętli, wystarczy w swoim aparacie słuchowym przełączyć tryb M (mikrofon) na tryb T (telefoniczny), czyli na tryb indykcyjny.
Pętla znajduje się przy stanowiskach obsługi w bibliotekach:
- "Przystanek Książka", Grójecka 42
- "Baśniowa", Grójecka 68
- "Pod Skrzydłami", Grójecka 109
- "Piatka", Grójecka 109
- "Przy Baleya", Baleya 9.
Stanowiska
wyposażone w pętle oznaczone są biało-niebieskim piktogramem z uchem i literą T.