""

W okresie wakacyjnym od dnia 28 czerwca do dnia 28 sierpnia 2021 roku placówki biblioteczne otwarte będą dla Czytelników w godzinach:
• poniedziałek, środa, czwartek – 14.00-19.00
• wtorek, piątek – 10.00-15.00
• sobota – nieczynne

""

Szanowni Czytelnicy!
Od 26 kwietnia (poniedziałek) 2021 r. biblioteki są otwarte dla Czytelników. Zachęcamy do zapoznania się z zasadami funkcjonowania. 

""

Gry planszowe można wypożyczyć w kolejnej naszej placówce - Bibliotece "Przy Belya" (Baleya 9). Gry wypożyczać można również w Bibliotece "Skarżyńskiego" (Skarżyńskiego 5).
Regulamin wypożyczeń
Katalog gier planszowych

""Zachęcamy do udziału w projekcie "Mała Książka, Wielki Człowiek". Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę biorącą udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice Małego Czytelnika. Szczegóły projektu "Mała Książka, Wielki Człowiek"

""

Biblioteki na Ochocie punktami informacyjnymi w sprawie Budżetu Obywatelskiego
Od 14 czerwca do 30 czerwca 2021 roku zapraszamy do bibliotek ochockich wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby dowiedzieć się czym jest Budżet Obywatelski i jakie są zasady głosowania. Pracownicy bibliotek ochockich służą również pomocą w głosowaniu. W bibliotekach zostały udostępnione komputery, z których mieszkańcy będą mogli skorzystać, aby zagłosować w Budżecie Obywatelskim. W czasie głosowania do 15 czerwca do 30 czerwca komputery biblioteczne udostępnione będą tylko w celu oddania głosu. Korzystanie w innym celu nie będzie możliwe. Za utrudnienia przepraszamy.
Adresy placówek i godziny otwarcia

Wrzutnia biblioteczna. Biało-czerwona. Od przodu logo biblioteki - czerwone B, z białą syrenką warszawską w środku. Napis: Wrzutnia biblioteczna, 24h, na górze napis: tutaj wrzuć. Od boku dekoracja w formie rozsypanki elementów, takich samych, z jakich złożona jest syrenka.

Drodzy Czytelnicy!
Przypominamy, że zbiory zwracać można za pomocą wrzutni bibliotecznej przy ul. Grójeckiej 77 (XI Czytelnia Naukowa).
Regulamin korzystania z wrzutni bibliotecznej
Wrzutnia powstała w ramach projektu "Biblioteka czynna całą dobę - wrzutnia książek dla ochockich bibliotek" ze środków Budżetu Obywatelskiego 2020 w Warszawie.

"" Głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego 2022 trwa od 15 do do 30 czerwca 2021 r. Odbywa się będzie przez stronę https://bo.um.warszawa.pl/voting/welcome oraz w urzędach dzielnic.
Lista projektów dopuszczonych do głosowania na 2022 rok w dzielnicy Ochota
Pytania i odpowiedzi dotyczące Budżetu Obywatelskiego

logo bpo skarzynskiego11 października (czwartek) 2018 r., godz. 17.00
Biblioteka "Skarżyńskiego"
Skarżyńskiego 5

20181011 bd68 mirabelkaZapraszamy na warsztaty pt. „Mirabelka – kiełkująca historia”, poświęcone książce Cezarego Harasimowicza pt. „Mirabelka”.

„Mirabelka – to pełna nadziei, wiary i miłości historia kilku pokoleń mieszkańców warszawskich Nalewek opowiedziana z perspektywy drzewa, które naprawdę tam rosło.”

Zajęcia odbędą się w ramach ogólnopolskiej akcji dla bibliotek pt. „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy” organizowanej przez Barbarę Marię Morawiec, autorkę i redaktor naczelną serwisu Lustro Biblioteki (www.lustrobiblioteki.pl). Współorganizatorem akcji jest Wydawnictwo Zielona Sowa. Akcja odbywa się w związku z obchodami stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

""

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne zajęcia z eksperymentami dla dzieci w wieku 6-9 lat, organizowane przez Fundację RoRo. Zajęcia odbywać się będą w czwartki o godzinie 18.00, na żywo, zdalnie, z wykorzystaniem platformy zoom.
Daty i tematy spotkań:
- 27 maja - napięcie powierzchniowe -
- 10 czerwca - jak działają płuca
- 17 czerwca - w świecie instrumentów muzycznych
- 24 czerwca - sekrety barw Link do zapisów na zajęcia
Zapisy przez stronę www.fundacjaroro.org/wydarzenia, na każde zajęcia oddzielnie. Zapisy rozpoczynają się tydzień przed każdym spotkaniem.
Bezpłatne materiały na zajęcia dostępne będą w Bibliotece "Piątka" przy Grójeckiej 109. Pierwsze dostępne będą już od środy 19 maja od godziny 18.00. Przed odbiorem prosimy o zapisanie się na zajęcia.
Warsztaty są częścią projektu "Mogę więcej - zajęcia edukacyjno-artystyczne dla dzieci i dorosłych". Zadanie sfinansowane z budżetu Województwa Mazowieckiego.

I agree with the Regulamin


Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy z siedzibą w Warszawie 02-094, Grójecka 77 w celu przesyłania informacji dotyczących działalności Biblioteki na mój adres e-mail podany powyżej w formularzu kontaktowym. Zapoznałem/zapoznałam się regulaminem i zawartymi w nim informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.


Regulamin korzystania z usługi "Newsletter"

§ 1
Niniejszy regulamin usługi Newsletter, zwanym dalej „Regulaminem”, określa zasady świadczenia tej usługi przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy z siedzibą pod adresem ul. Grójecka 77, 02-094 Warszawa, zwaną dalej „Biblioteką”.

§ 2
Usługa Newsletter polega na przesyłaniu przez Bibliotekę na podany przez użytkownika tej usługi adres e-mail wiadomości mailowych zawierających informacje dotyczące działalności Biblioteki, organizowanych wydarzeń, konkursów, zmian w godzinach pracy placówek bibliotecznych.

§ 3
Usługa Newsletter jest bezpłatna.

§ 4
1. Korzystać z usługi Newsletter może każda osoba, która na stronie www.bpochota.waw.pl w części dotyczącej Newslettera zapozna się z Regulaminem, wyrazi zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, poda swój adres e-mail i kliknie przycisk „Zamawiam”.
2. Adres mailowy musi należeć lub być w dyspozycji osoby dokonującej rejestracji. Niedozwolone jest wykorzystywanie adresów poczty elektronicznej, które nie należą do osób dokonujących rejestracji.
3. Na podany adres e-mail użytkownik otrzyma wiadomość mailową w celu weryfikacji użytkownika z prośbą o potwierdzenie subskrypcji newslettera. Brak potwierdzenia subskrypcji skutkuje niemożnością realizowania usługi Newsletter.

§ 5
1. Użytkownik ma prawo w dowolnym momencie zakończyć korzystanie z usługi Newsletter.
2. Aby zakończyć korzystanie z usługi Newsletter użytkownik przesyła na adres mailowy  informację o chęci zakończenia subskrypcji.

§ 6
1. Administratorem danych osobowych jest Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy z siedzibą pod adresem ul. Grójecka 77, 02-094 Warszawa
2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych możliwy jest poprzez adres mailowy:
3. Dane osobowe użytkownika przetwarzane będą w celu subskrypcji do newslettera na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
4. Dane osobowe użytkownika przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji.
5. Użytkownik posiada prawo do żądania od administratora dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem
6. Użytkownik posiada prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
7. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak ich niepodanie skutkuje niemożnością subskrypcji newslettera.

§ 7
1. Niniejszy regulamin dostępny jest na stronie www.bpochota.waw.pl
2. Biblioteka zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu.

  

""

Zachęcamy do odwiedzania naszych kanałów na YouTube. Publikujemy tam warsztaty, filmy, recenzje i wiele więcej.
Kanal Biblioteki na YouTube
Kanał Biblioteki "Przystanek Książka" na YouTube

logo bpoBudżet Partycypacyjny 2018

20170523 bpo budzet partycypacyjny Rakowiec001Wszystkim naszym Czytelnikom i Przyjaciołom Biblioteki, którzy w dniach 14-30 czerwca br. wspierali nasze projekty swoimi głosami SERDECZNIE DZIĘKUJEMY za zaangażowanie i poświęconą nam uwagę i czas. Niecierpliwie czekamy na wyniki głosowania - poznamy je 14 lipca br.! Bądźcie dalej z nami!