""Zachęcamy do wypełnienia ankiety. Ankietę kierujemy głównie do osób w wieku 13-16 lat, ale jeśli ktoś spoza tego przedziału zechce podzielić się z nami swoją opinią, to my z chęcią ją przyjmiemy i weźmiemy pod uwagę planując nasze działania.
Wypełnienie ankiety zajmie maksymalnie 8 minut.
Ankieta

Poprzez tę ankietę chcielibyśmy dowiedzieć się jakie działania możemy podjąć, aby częściej Was u siebie spotykać lub zachęcić Was, aby zajrzeć do nas i nas poznać. To badanie to wstęp do poznania Waszych potrzeb i Waszego zdania na temat przyjaznej i otwartej przestrzeni bibliotecznej dla młodzieży. Planujemy zorganizowanie kolejnych konsultacji w formie rozmowy lub warsztatów, ale zanim wybierzemy odpowiednią formę naszego spotkania, chcielibyśmy przeanalizować Wasze odpowiedzi.  
Ankieta realizowana jest w ramach projektu "Włącznik" prowadzonego przez Fundację Pole Dialogu. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.
Dziękujemy za poświęcony czas!
""Zapraszamy na spotkanie z pracownikiem Delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w Dzielnicy Ochota oraz policjantami z KRP III Warszawa (Ochota). Podczas spotkania zostaną omówione mechanizmy działania sprawców przestępstw, między innymi oszustw metodą na wnuczka, policjanta itp. Scharakteryzowane zostaną zasady postępowania seniorów w nietypowanych sytuacjach, które bardzo często wiążą się z próbą dokonania przestępstwa na ich szkodę. Pogadanka będzie wiązała się również z zapoznaniem seniorów z informatorem skierowanym do seniorów, który został opracowany przez Urząd m.st. Warszawy we współpracy z Komendą Stołeczną Policji. Wstęp wolny.
Spotkanie odbędzie się w dwóch terminach:
- 4 października (środa), godzina 16:00, Biblioteka "Pod Skrzydłami", Grójecka 109
- 26 października (czwartek), godzina 12:00, Biblioteka "Przy Baleya", Baleya 9
""SLAMerzy, jesteście tutaj? Mamy dla Was super wiadomość! Ruszyły zapisy na super warsztaty na których pogadacie, poćwiczycie, podzielicie się doświadczeniem, a na koniec będziecie mogli wziąć udział w naszym słynnym SLAMie poetyckim w Bibliotece.
Obecnie prowadzimy zapisy na warsztaty "Slam jako forma ekspresji poetyckiej i wypowiedzi w ważnych tematach społecznych". Dowiecie się czym jest SLAM, poznacie jego historię, porozmawiacie o SLAMIE i SLAMerach w Polsce.
Zapisy na warsztaty 5 października, godz. 17:30
Uwaga! Przychodząc na warsztaty masz pierwszeństwo zapisu na kolejne spotkania!

Warsztaty składają się z ośmiu spotkań tematycznych, podzielonych na część wykładową i ćwiczenia. Odbywać będą się w każdy czwartek od 5 października do 30 listopada, w godzinach 17:30 - 19:15, z przerwą kawową w połowie zajęć, w Bibliotece "Przy Baleya", ul. Baleya 9.

""Zapraszamy 28 września (czwartek), godzina 17:30 do Biblioteki "Przystanek Książka" (Grójecka 42) na spotkanie autorskie z dietetyczką Mileną Nosek.
Na spotkaniu będzie możliwość zakupu książek autorki. Spotkanie organizowane we współpracy z Wydawnictwem RM.
Milena Nosek, dietetyczka, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wykładowczyni Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie, dietetyczka Polskiego Baletu Narodowego. Zajmuje się tematyką wsparcia żywieniowego w różnych jednostkach chorobowych. Prowadzi warsztaty żywieniowe, na których promuje kompleksowe podejście do organizmu człowieka ukierunkowane na edukację. Jej zajęcia umożliwiają zdobycie wiedzy i umiejętności w wielu obszarach zdrowego stylu życia. Prowadzi bloga (milenanosek.pl), na którym dzieli się z czytelnikami swoją wiedzą i doświadczeniem.
Entuzjastka tańca, teatru i podróży. Admiratorka kuchni śródziemnomorskiej.
Publikacje
Zabierz książkę. Drodzy Czytelnicy! Publikujemy kolejną listę książek, które przez miesiąc (do 26 września 2023 r.) czekać będą na zabranie (bez opłat) przez osoby zainteresowane. Ksiązki do odbioru będą w Bibliotece "Przy Baleya" (Baleya 9).
W przypadku chęci sprawdzenia dostępności danej pozycji prosimy o kontakt z placówką:

- 22 823 51 37,  

Lista ksiażek dziecięcych - aktualizacja 20.09.2023
Lista ksiażek - aktualizacja 20.09.2023
Kolor czerwony oznacza niedostępność pozycji.