Usługi

Mamy pierwszy Książkomat na Ochocie! Zapraszamy do korzystania. Znajduje się na tyłach Biblioteki "Przystanek Książka" przy Grójeckiej 42. Książkomat obsługuje zbiory "Przystanku Książka".
Regulamin korzystania z Książkomatu
Książkomat został zakupiony dzięki Budżetowi Obywatelskiemu w Warszawie.

Wprowadziliśmy usługę powiadomień SMS dla zbiorów wypożyczonych za pomocą Książkomatu. Czytelnicy, którzy już są zapisani do Biblioteki, mogą samodzielnie włączyć powiadomienia SMS za pomocą Wirtualnego Konta Czytelnika lub podczas wizyty w bibliotece zgłosić chęć korzystania bibliotekarzowi. Osoby, które będą się dopiero zapisywać do Biblioteki i podadzą numer telefonu nie będą musiały robić nic dodatkowego.

Instrukacja jak samodzielnie włączyć usługę powiadomień SMS w przypadku korzystania z Książkomatu

Jak do nas trafić?
Książkomat znajduje się na tyłach Biblioteki "Przystanek Książka" przy Grójeckiej 42. Najbliższe przystanki tramwajowe i autobusowe to "Plac Przy Narutowicza" i "Wawelska". Przejście znajduje się między sklepem ekologicznym przy Grójeckiej 42, a budynkiem przy Grójeckiej 42A.

Mapka pokazująca jak trafić do Książkomatu.

Książkomat.
Zbiory ze wszystkich bibliotek ochockich zwracać można za pomocą wrzutni bibliotecznej przy ul. Grójeckiej 77 (budynek, w którym mieści się Wypożyczalnia i Czytelnia Książek Naukowych).
Regulamin korzystania z wrzutni bibliotecznej
Wrzutnia powstała w ramach projektu "Biblioteka czynna całą dobę - wrzutnia książek dla ochockich bibliotek" ze środków Budżetu Obywatelskiego 2020 w Warszawie.

Jak do nas trafić?
Wrzutnia znajduje się przy Grójeckiej 77, w drugiej linii zabudowy od ulicy. Usytuowana jest przy wejściu do Wypożyczalni i Czytelni Książek Naukowych, po przeciwnej stronie do wejść do klatek schodowych. Najbliższe przystanki autobusowe i tramwajowe to "Och-Teatr" i "Bitwy Warszawskiej 1920 r.".


Mapa pokazująca, gdzie znajduje się wrzutnia biblioteczna.

Wrzutnia biblioteczna. Na frontowej ścianie duże czerwone logo w formie litery B i schematycznej syrenki warszawskiej w środku. Wyżej napis "tutaj wrzuć" i "wrzutnia biblioteczna". Na samym dole napis 24h. Z boku rozypasnka elemetów, z których składa się syrenka z logo.

Zasady korzystania z usługi „Książka Na Telefon” w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy

1. Czytelnikom chorym (niedomagającym z tytułu zdarzeń losowych lub powszechnego zagrożenia zdrowotnego - np. epidemii) i niepełnosprawnym oraz czasowo niewychodzącym z domu lub mieszkania, zamieszkałym na terenie Dzielnicy Ochota, materiały biblioteczne mogą być dostarczane do domu, w miarę możliwości organizacyjnych Biblioteki.
2. Aby zgłosić potrzebę korzystania z usług „Książka Na Telefon”, należy skontaktować się z jedną z placówek bibliotecznych, gdzie zostanie wskazany dalszy tok postępowania.
3. Czytelnik zamawia materiały biblioteczne telefonicznie lub przez pocztę e-mail, uzgadniając z bibliotekarzem termin ich dostarczenia.
4. Przy zwrotach, w przypadku nieobecności w domu w umówionym terminie, Czytelnik zostaje obciążony opłatami za przetrzymanie zbiorów w wysokości wskazanej w Załączniku Nr 4 do Regulaminu.

Wykaz bibliotek, adresów i danych kontaktowych
Regulamin korzystania z usług Biblioteki

Podkategorie